آکومولاتور پارکر

آکومولاتور پارکر

آکومولاتور پارکر

آکومولاتور پارکر

آکومولاتور پارکر ، آکومولاتور اولائر پارکر ، آکومولاتور هیدرولیک ، نمایندگی آکومولاتور پارکر ، آکومولاتور هیدرولیک پارکر آکومولاتور اولائر فرانسه که بعد ها توسط شرکت پارکر خریداری شد و امروزه در بازار جهانی تحت نام آکومولاتور پارکر اولائر معروف است یکی از معتبر ترین برندهای تولید کننده انواع آکومولاتور های هیدرولیک در جهان است. آکومولاتور پارکر اولائر که گاز محور هستند یعنی از گاز ازت یا نیتروژن به عنوان سیال تراکم پذیر استفاده می کنند در ظرفیت های مختلف و برای صنایع و ماشین آلات مختلفی تولید شده و از سال 1950 در صنعت هیدرولیک جهان به عنوان یکی از معتبر ترین برند ها مطرح است.

هیدرولیک البرز وارد کننده پمپ هیدرولیک ، هیدروموتور ، شیرآلات هیدرولیک

تعمیرات آکومولاتور پارکر پذیرفته میشود

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمائید

شماره تماس : 02177320026

شماره همراه : 09121759426

فشار تست آکومولاتور های اولائر در کارخانه و قبل از عرضه به بازار 1.25 حداکثر فشار کاری آکومولاتور استحداقل و حداکثر دمای کاری آکومولاتورهای اولائر پارکر -20 و 80 درجه سانتی گراد استحداکثر و حداقل دمای ذخیر آکومولاتور پارکر اولائر 80 و -40 درجه سانتی گراد استجنس محفظه خارجی آکومولاتور های پارکر اولائر از آلیاژ غولاد سخت کاری شده با تنسایل و گرید بالا است انتخاب آکومولاتور مناسب از بین محصولات متنوع آکومولاتورهای پارکر اولائر چه از لحاظ نوع آکومولاتور تیوپی، دیافراگمی و پیستونی و چه از نظر حجم و فشار کاری یک امر کاملا مهندسی شده بوده که با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی انجام میگیرد. برخی از فاکتورهای اصلی انتخاب نوع، حجم و فشار کاری آکومولاتورهای اولائر پارکر به قرار زیر است

آکومولاتور اولائر پارکر

نوع ماشین آلات و نوع صنایع مصرف کننده آکومولاتور و نقشی که آکومولاتور در سیستم هیدرولیک ایفا می کند مهمترین عامل در انتخاب نوع آکومولاتور است توان و حجم کاری ماشین آلات و صنایع مصرف کننده آکومولاتور مهمترین عامل در انتخاب حجم مناسب آکومولاتور است. به عنوان مثال آکومولاتور مورد استفاده در پمپ بتن دارای حجم های متنوع از 4 الی 10 لیتر است که با افزایش قدرت ماشین و دبی جریان انتقالی حجم آکومولاتور نیز افزایش پیدا می کند سرعت پاسخ گویی آکومولاتور نیز یکی دیگر از عوامل انتخاب نوع آکومولاتور است. در سیستم های هیدرولیکی با سرعت پاسخگویی بسیار بالا معمولا از آکومولاتورهای تیوپی و دیافراگمی استفاده می شود. حال آنکه در سیستم های هیدرولیک با حجم سیال بسیار بالا آکومولاتورهای پیستونی گزینه مناسبتری هستند

نمایندگی آکومولاتور پارکر

انتخاب آکومولاتور مناسب از بین محصولات متنوع آکومولاتورهای پارکر چه از لحاظ نوع آکومولاتور تیوپی (کیسه ای) ، دیافراگمی و پیستونی و چه از نظر حجم و فشار کاری یک امر کاملا مهندسی شده بوده که با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی انجام میگیرد. برخی از فاکتورهای اصلی انتخاب نوع، حجم و فشار کاری آکومولاتورهای پارکر به قرار زیر است:نوع ماشین آلات و نوع صنایع مصرف کننده آکومولاتور و نقشی که آکومولاتور در سیستم هیدرولیک ایفا می کند مهمترین عامل در انتخاب نوع آکومولاتور است.توان و حجم کاری ماشین آلات و صنایع مصرف کننده آکومولاتور مهمترین عامل در انتخاب حجم مناسب آکومولاتور است.

آکومولاتور هیدرولیک پارکر

از سامانه سیلندر و پیستونی با گاز نیتروژن استفاده می‌شود تا مطابق قوانین ترمودینامیک به سیال نیرو وارد شود و آن را وارد مدار کند. آکومولاتورهای پیستونی از اجزای مختلفی مانند سیلندر، پیستون شناور و رینگ آب‌بند تشکیل‌شده‌اند. پیستون تعبیه‌شده در این آکومولاتور به‌عنوان واسطه‌ای بین گاز و روغن عمل می‌کند. یکی از عیب‌های بزرگ آکومولاتورهای پیستونی هزینه بالای ساخت و محدودیت اندازه و ابعاد آن می ‌باشد. این وسیله به دلیلی امکان نشت در قسمت آب‌بندی نیاز به بررسی و شارژ دوره‌ای دارد.در صورت نیاز به ذخیره انرژی سیال ، جذب شوک هیدرولیکی ، نیروی کمکی یا جریان پمپ مکمل ، باتری های پیستونی انتخاب بهینه هستند. با توجه به اندازه و فشار ، آکومولاتور پیستونی پارکر را می توان به صورت منحصر به فرد متناسب با نیازهای مختلف انتخاب نمود.

شیرهای یک طرفه

شیرهای یک طرفه یکی از پرکاربردترین شیرهای صنعت هیدرولیک هستند.این شیرها یک ساچمه دارند که وقتی روغن جریان دارند باز شده و زمانی که جریان روغن متوقف می شود بسته می شود.در واقع از شیر های یک طرفه برای حبس کردن روغن در سیلندر بین کورس های آن و جلوگیری از برگشت روغن به مخزن در طول کورس استفاده می شود. برای نگهداری و انباشتن روغن از مخزن استفاده می شود.مخزن یک سوراخ هوا دارد و بر اساس اثر ثقل (Gravity Flow) و فشار جو کار می کند.هنگامی که پمپ نیاز به روغن بیشتر دارد، روغن مورد نیاز، از مخزن وارد پمپ می شود وروغن اضافی و بازگشتی، به داخل مخزن هیدرولیک انتقال می یابد.

دسته بعدی شیرهای پرکاربرد

دسته بعدی شیرهای پرکاربرد در سیستم هیدرولیک، شیرهای کنترلی هستند.شیر کنترل مسیر روغن را مشخص می کند. این شیر در وضعیت های مختلف، مسیر جریان روغن را تغییر می دهد.مثلا در یک وضعیت شیر، حرکت روغن از پمپ به پایین سیلندر باعث بالا رفتن پیستون شده یادر وضعیت دیگر، ورود روغن به قسمت بالای سیلندر باعث پایین رفتن پیستون و خالی شدن روغن از قسمت پایینی سیلندر می شود. شیر فشار شکن از سیستم در برابر فشار های قوی محافظت می کند.اگر فشار مورد نیاز برای انجام کاری (مثلا بلند کردن یک وزنه) بیش از حد باشد، این شیر باز شده وبا تخلیه روغن در مخزن، فشار را کاهش می دهد.هم چنین در مواقعی که مسیری برای جریان روغن وجود نداشته باشد، روغن توسط این شیر به مخزن باز می گردد.

حرکات مایعات

کلمه هیدرواززبان یونانی به معنی حرکات مایعات گرفته شده است . سامانه‌های هیدرولیک برای انتقال انرژی استفاده می‌شوند. مزیت هیدرولیک در مقایسه با روش‌های انتقال انرژی مکانیکی و انرژی الکتریکی:1) طراحی ساده 2) قابلیت افزایش نیرو 3) سادگی و دقت کنترل 4) انعطاف پذیری 5) راندمان بالا 6) اطمینان در سیستم های هیدرولیک نسبت به سایر سیستم‌های مکانیکی قطعات محرک کمتری وجود دارد و می‌توان در هر نقطه به حرکت های خطی یا دورانی با قدرت بالا و کنترل مناسب دست یافت، چون انتقال قدرت توسط جریان سیال پر فشار در خطوط انتقال (لوله‌ها و شیلنگ ها) صورت می‌گیرد ولی در سیستم‌های مکانیکی دیگر برای انتقال قدرت از اجزایی مانند چرخ دنده ، اهرم ، کلاچ و… استفاده می‌کنند

مثال ساده

در یک مثال ساده می توان گفت که استفاده ازنیروی آب برای چرخاندن توربین های آبی جهت نیروی محرکه آسیاب در قدیم ابداع دیگری ازکاربرد هیدرولیک بوده است . این هیدرولیک سیستم بازاست یعنی سیال جاری بوده و دراری سیکل نمی باشد. لیکن درهیدرولیک سیستم بسته ازمایعی که تحت فشار است وعمدتا روغن هیدرولیک می باشد مجدداً استفاده می گردد یعنی روغن فقط یکبار استفاده نمی شود ودریک سیستم بسته حرکت کرده وبارها کارانجام می دهد. بطور مثال سیستم ترمزاتومبیل ها.

2 دیدگاه در “آکومولاتور پارکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *