جک هیدرولیک

جک هیدرولیک

جک هیدرولیک

جک هیدرولیک

جک هیدرولیک ، جک یک طرفه هیدرولیک ، قیمت جک هیدرولیک ، نمایندگی جک هیدرولیک ، فروش انواع جک هیدرولیک ، سیلندر هیدرولیک وظیفه تبدیل انرژی هیدرولیک به مکانیک را بر عهده داشته و با ورود روغن هیدرولیک به آنها به صورت خطی حرکت می‌نمایند. در دو دسته یکطرفه و دو طرفه طبقه بندی می‌شوند. جکهای یکطرفه فقط دارای یک پورت ورودی روغن هیدرولیک می‌باشند. یعنی فقط سمت تمام قطر آنها تحت فشار هیدرولیک قرار می‌گیرد. این جکها تحت تاثیر نیروهای خارجی مانند نیروی وزن یا نیروی فنر باز می‌گردند.

هیدرولیک البرز وارد کننده پمپ هیدرولیک ، هیدروموتور ، شیرآلات هیدرولیک

تعمیرات جک هیدرولیک پذیرفته میشود

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمائید

شماره تماس : 02177320026

شماره همراه : 09121759426

جکهای دو طرفه دارای دو پورت ورود و خروج روغن هیدرولیک می‌باشند که از این طریق روغن به جلو و پشت پیستون منتقل شده و جک حرکت می‌نماید. یکی از پارامترهای مهم برای انتخاب، مقدار نیرویی است که آن جک میتواند اعمال نماید و اصطلاحا به آن تناژ جک می‌گوئیم. با استفاده جک هیدرولیک از این پارامتر میتوان ابعاد جک را تعیین نمود. با ورود جریان روغن از دهانه ورودی (سمت پیستون) به سیلندر، پیستون تحت فشار قرا گرفته و شروع به فشارسازی می نمایند. پس از آنکه فشار به حد کافی رسید، میله پیستون شروع به حرکت نموده و مایع فشرده موجود در قسمت میله پیستون از طریق دهانه مرتبط به مخزن روغن تخلیه می گردد. حرکت معکوس یعنی برگشت میله پیستون بدین ترتیب که روغن فشرده از دهانه میله پیستون وارد لوله سیلندر شده و پس از فشارسازی

جک یک طرفه هیدرولیک

سازندگان سیلندرهای هیدرولیک معمولا ته سیلندر را به دو روش جوشی یا فلنجی میبندند. اگرچه روش جوشی معمولا برای سیلندرهای با فشار کاری متوسط استفاده میشود با اینحال برخی از سازندگان، سیلندرهای هیدرولیک مربوط به شرایط کاری سخت و فشارهای بالای خود را نیز به صورت جوشی میسازند. با توجه به حساسیت متریال لوله و الکترود لازم است علاوه بر بازرسی های چشمی جوشها، کلیه سیلندرها تحت تستهای MT و PT قرار بگیرند.

قیمت جک هیدرولیک

یا سیلندر هیدرولیک یکی از پرکاربردترین تجهیزات در صنعت می باشد که در اغلب مواقع در ماشین آلات صنعتی و برای بالا بردن اشیای سنگین مورد استفاده قرار میگیرد.قبل از معرفی انواع مختلف این وسیله و کاربرد و مزایا و معایب هر یک، لازم است تعریف جامعی برای جک هیدرولیکی داشته باشیم. سیلندر هیدرولیک وسیله ایست که ساخت آن بر اساس قانون پاسکال انجام شده و از مایعات غیرقابل تراکم استفاده میشود. برای درک بهتر روال کار جک هیدرولیکی ، بهتر است اجزا و قطعات داخلی آن و ارتباطشان با هم را درک کنید.در ساختار داخلی این نوع جک، دو استوانه با سطح مقطع های متفاوت، مایع غیر قابل تراکم و پیستون قرار گرفته است.

  • اسانسور های صنعتی کالابر و نفر بر
  • محاسبه نیروی کمانش
  • تعیین نحوه نصب سیلندر
  • صافی سطح داخلی لوله و میزان
  • تعداد، سایز و نوع پکینگ
  • جنس و تعداد گاید رینگ ها برای
  • نوع و نحوه جوشکاری قطعات
  • دقت در نصب پکینگ ها و دقت

 

نمایندگی جک هیدرولیک

مایع غیرقابل تراکم (در اغلب مواقع روغن) در داخل محیطی استوانه ای شکل با کمی فشار به آن به محیط استوانه ای بزرگتر وارد شده و به پیستون موجود در آن برخورد می کند. نیروی فشاری که روغن به پیستون وارد می کند، در نهایت منجر به بالا رفتن شی و وسیله بالای استوانه می گردد. همان طور که اشاره کردیم، روال کار و ساخت جک هیدرولیکی بر اساس قانون پاسکال می باشد. بر اساس این قانون، نیروی فشاری که به سیال (روغن در جک) وارد میشود، در حالت سکون سیال یکسان بوده و در تمام بخش ها به یک اندازه وارد میشود.

سیلندر ها عضوی

سیلندر ها عضوی تاثیرگذار در سیستم های هیدرولیک هستند که با دریافت سیال تحت فشار از خط تغذیه، پیستون موجود در داخل سیلندر هیدرولیک را در امتداد خط راست حرکت می دهند؛ مقدار نیروی خروجی برابر حاصلضرب فشار در سطح پیستون است. مقدار کار انجام شده در هر کورس نیز برابر حاصلضرب فشار در سطح پیستون در جابه جایی پیستون است. میزان قدرت به وجود آمده به دبی روغن، افت فشار در جک و راندمان کلی آن بستگی دارد. لازم به تاکید است که سرعت انجام کار به مقدار دبی سیال ورودی به داخل سیلندر هیدرولیک بستگی دارد. عملگرها می توانند مانند سیلندر حرکت خطی و مانند موتور حرکت دورانی تولید نمایند.

انتقال حرکت

انتقال حرکت از نقطه ای به نقطه ای دیگر، وارد کردن فشار مستقیم، حرکت مستقیم کاهشی و غیره از جمله موارد کاربرد سیلندر های هیدرولیک خطی است. آنچه در سیلندر هیدرولیک عامل حرکت محسوب می شود، نیروی سیال تحت فشار است. هر سیستم هیدرولیک شامل یک موتور هیدرولیکی، یک پمپ هیدرولیکی، تعدادی سیلندر و مجموعه ای از اتصالات و قطعات مکمل است. هر سیلندر هیدرولیک نیز متشکل از بدنه، پیستون، میله پیستون و قطعات آببند است.

میله پیستون

در سیلندر های دوطرفه با یک میله پیستون، با وجود یکسان بودن دبی، دو نیرو و سرعت مختلف در حرکات رفت و برگشت به دست می آیند. علت این امر، تفاوت در سطح مقطع دو سمت پیستون می باشد. به علت به وجود میله پیستون در سمت راست، حجم فضای خالی کمتری نسبت به سمت چگ یعنی از از سمت پشن پیستون می باشد. با توجه به قانون و رابطه پیوستگی V=Q/A، با کاهش سطح مقطع، سرعت افزایش می یابد. در ضمن کوچکتر بودن سطح مقطع در سمت میله پیستون، باعث تولید نیروی کمتر می شود. بنابراین می توان نتیجه گیری نمود که در این سمت، سرعت بیشتر و نیرو کمتر است. برای درک این مفهوم مدار زیر را در نرم افزار Fluidsim رسم کنید.

گفته منظور از هیدرولیک

به بیان ساده باید گفته منظور از هیدرولیک این است که بتوانید با استفاده از تحت فشار قرار دادن مایعات، کاری را انجام دهید. این سیستم می‎تواند به صورت باز و بسته مورد استفاده قرار گیرد. زمانی که از آب برای چرخاندن آسیاب استفاده می‎شود، در واقع از سیستم هیدرولیکی باز استفاده می‎شود، یعنی در طی آن از مایعات که در اینجا آب است تنها یکبار استفاده شده است. در سیستم هیدرولیک بسته، مایع مورد نظر در یک مدار ثابت و مشخص شده قرار گرفته و حرکت آن صرفا محدود به همان فضا می‎شود. در این موارد مایع مورد نظر، معمولا روغن است. این سیستم در ساختار جک هیدرولیکی کاربرد دارد.

1 دیدگاه در “جک هیدرولیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *